Strandröplabda Diákolimpia országos döntője

      Strandröplabda Diákolimpia országos döntője bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

A Magyar Röplabda Szövetség és a Magyar Diáksport Szövetség 2018 május 22.-25. között Budapesten a BME Sporttelepén rendezte a Strandröplabda Diákolimpia országos döntőjét, amelyen iskolánk a Keszthelyi VSZK négy csapattal képviseltette magát. Az országos döntő újra nevezési rekordot döntött: több mint 1200 sportoló és 313 csapat nevezett a döntőre – mindez komoly kihívás elé állította a rendezőket. Iskolánk csapatai a verseny három napján kiválóan szerepeltek. Ezúttal egy leány csapatunk is bemutatkozott a legjobbak között. A tavalyi páros 9. és amatőr négyes 10. helyhez képest újra sikerült előbbre lépnünk.

Eredmények:

Fiú VI.kcs. nyílt (igazolt) kategóriában:
Jancsik Ákos – László Szilveszter 25.-30. hely
Franek Milán – Kocsis Péter 6. hely
Leány VI.kcs. nyílt (igazolt) kategóriában:
Bolla Annamária – Takács Ronetta 31. – 44. hely
Fiú VI.kcs. amatőr (4 fős csapat) kategóriában:
Franek Milán – Kocsis Péter – Jancsik Ákos – László Szilveszter 3. hely

Utóbbi bronzéremmel a labdajátékok között, diákolimpia országos döntőjében, iskolánk történetében először állhatott dobogóra csapatunk. Gratulálok a csapatok tagjainak a négy éves munkájukhoz, az egy éven belül elért három országos döntő és egy országos elődöntő eredményeihez és a mutatott játékhoz, valamint az átlagon felüli küzdőképességhez.. Az eredményt azért is nagyra tartjuk, mert például a bronzérmes csapat minden tagja iskolánkban ismerkedett meg a sportággal, és fejlődött évről évre. Ezzel egy tehetséges generáció egy része elbúcsúzott az iskolai amatőr sporttól – remélem, hogy mind magánéletükben, mind további sportpályafutásukban, mind szakmájukban sikeresek lesznek. Magam részéről ezzel a négy évnyi munkával próbáltam segíteni személyiségük kialakulását és sporteredményeik javulását. Sok sikert kívánok!

GALÉRIA