Európai Szakképzési Hét 2018

PROGRAMOK

Esemény

Időpont

Leírás

Pályaválasztási börze Marcaliban

2018.09.29

A környék 10 általános iskolájának szervezett pályaválasztási tájékoztató, szakmai bemutató, tevékenykedtető és kóstolási lehetőséggel. Az intézmény által oktatott szakmákat megismerhették, kipróbálhatták, felmerülő kérdéseikre választ kaphattak a leendő középiskolás tanulók, szüleik, és az érdeklődők.

Techtogether Junior Játékos pályaorientációs verseny és karriernap

2018.11.05

A rendezvényen iskolánk 6 fős csapata versenyzőként, vesz részt. Előzetes és helyszíni feladatokat oldanak meg. Az iskolánkban elsajátítható szakmák tevékenykedtető bemutatása, kóstoltatás az érdeklődők számára.

A húsnélküli étkezés

2018.11.07

Meiszner Katalin és Horváth-Szováti György kóstolóval egybekötött előadása a vegán étkezésről.

Így is lehetsz Osztrákiában

2018.11.08

Csécs Milán szakíró élménybeszámolóval egybekötött könyvbemutatója a külföldi munkavállalással kapcsolatban. 

Szakmai nyílt napok a Keszthelyi VSZK-ban

2018.11.21  

2018.11.29

A környék, végzős általános iskolásainak szervezett pályaválasztási tájékoztató, szakmai bemutató, tevékenykedtető program, tanóra és szakmai gyakorlati foglalkozás látogatással egybekötve. Az intézmény által oktatott szakmákat megismerhetik, kipróbálhatják, felmerülő kérdéseikre választ kaphatnak a leendő középiskolás tanulók, szüleik, tanáraik.

Iskolai „kisinas” program

2018.11.22  

2018.12.03  

2018.12.06

Általános iskolás tanulók a gyakorlatokon az itt tanuló diákokkal együtt készítenek el ételeket, melyet ezt követően elfogyaszthatnak. Az érdeklődők megismerkedhetnek alapvető konyhatechnológiai fogásokkal, terítéssel, szalvétahajtogatással. Megismerhetik a vendéglátás eszközeit, berendezéseit.