Rendkívüli felvételi eljárás

      Rendkívüli felvételi eljárás bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Zalaegerszegi SZC Keszthelyi Vendéglátó Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

 8360 Keszthely, Mártírok útja 1.

Telefon: 83/515-300 Fax: 83/515-315

E-mail: kvszk@kvszk.hu

Honlap: www.kvszk.hu

Amennyiben versenyképes, a munkaerőpiacon elismert szakmát szeretne, akkor a Keszthelyi VSZK a legjobb választás.

A rendkívüli felvételi eljárás keretében lehetőség van a következő képzésekre jelentkezni

Szakgimnáziumi osztályok (képzési idő 4+1 év)
Belső

kód

Szakterület/

Szakma

Választ­ható nyelv Egyéb információ Felvehető létszám

1011

Vendéglátásszervező ágazati szakképzés angol vagy

német

Vendéglátásszervező-vendéglős OKJ-s szakképzés egy év alatt beszámítással 21

Szakközépiskolai osztályok (képzési idő 3 év)

1022

Pincér német vagy angol 3 szakképzési + 2 érettségi vizsgára felkészítő évfolyam (választható) 2

1023

Cukrász német vagy angol 3 szakképzési + 2 érettségi vizsgára felkészítő évfolyam (választható) 4

Kollégiumi elhelyezés minden jelentkező részére biztosított.

A felvétel feltételei: Az 5-6-7. osztály év végi; 8. osztály I. félévi: magyar nyelv, irodalom, történelem, idegen nyelv, matematika, kémia, földrajz tantárgyak osztályzatainak az összege, ami maximum 120 pont lehet

 

Az érdeklődők a letölthető jelentkezési lapot 2019. május 17-ig juttassák el intézményünkbe postai úton vagy elektronikusan pdf formátumban.

[ jelentkezés lap – pdf ]

További információk a szakgimnáziumi ágazati szakképzésről:

Az első négy évben a közismereti oktatással párhuzamosan szakmai tantárgyakat is tanulnak az ide felvettek, a tizenkettedik év végén érettségiznek magyar nyelv és irodalom; történelem; matematika; idegen nyelv; és az ágazatra előírt szakmai tantárgyból, így a tanulók már a tizenkettedik évfolyam végén szakmai végzettséget is szereznek. A szakmai érettségi birtokában a diák dönthet úgy, hogy továbbtanul (OKJ-s szakmát szerez) itt nálunk szakgimnáziumban, vagy jelentkezhet főiskolára, egyetemre, de a munkaerő-piacot is választhatja. A helyben történő továbbtanulás számukra azért válik előnyössé, mert a kettő éves szakképzést, egy év alatt el tudják végezni, az ötödik évben kizárólag szakmai tantárgyakat tanulnak, a tanév végén pedig szakmai vizsgát tesznek vendéglátásszervező Országos Képzési Jegyzékben rögzített szakmában.

                                       

További információk a szakközépiskolai szakképzésről:

Az általános iskolai végzettséggel rendelkező tanulók részére, a képzés lehetőséget ad a tanulási tevékenységek eredményes és örömteli végzésére. A szakközépiskola rövidebb képzési idővel kívánja az itt tanuló diákokat szakmai végzettség birtokában a munkaerőpiacra juttatni. A hároméves képzést követően minden tanulónak lehetősége van arra, hogy további 2 éves tanulmányokat folytatva érettségi vizsgát tehessen.

Juttatás minden diák részére:

  • diákigazolvány
  • családi pótlék, árvaellátás
  • egészségbiztosítási jogviszony
  • Igény esetén kollégiumi elhelyezés

 

Elérhetőségeink:

ZSZC Keszthelyi VSZK

Keszthely, Mártírok útja 1.

Tel: 83/515-315

Tel: 83/515-310

e-mail: kvszk@kvszk.hu

Honlap: www.kvszk.hu