Legyél Te is a Keszthelyi VSZK tanulója!

      Legyél Te is a Keszthelyi VSZK tanulója! bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Zalaegerszegi SZC Keszthelyi Vendéglátó Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma  

8360 Keszthely, Mártírok útja 1. 

Telefon: 83/515-300

Fax: 83/515-315

E-mail: kvszk@kvszk.hu

Honlap: www.kvszk.hu

Amennyiben versenyképes, a munkaerőpiacon elismert szakmát szeretne, akkor a Keszthelyi VSZK a legjobb választás.

Szakgimnáziumi osztályok (képzési idő 4+1 év)
Belső

kód

Szakterület/

Szakma

Választ­ható nyelv Egyéb információ Felvehető létszám
1011 Vendéglátásszervező ágazati szakképzés angol vagy

német

Vendéglátásszervező OKJ-s szakképzés egy év alatt beszámítással 28
1012 Turisztikai szervező, értékesítő ágazati szakképzés angol vagy

német

Turisztikai szervező, értékesítő OKJ-s szakképzés egy év alatt beszámítással 14
1013 Fitness-wellness instruktor ágazati szakképzés angol vagy

német

Fitness-wellness instruktor OKJ-s szakképzés egy év alatt beszámítással 14

Szakközépiskolai osztályok (képzési idő 3+2 év)
1021 Szakács német vagy angol 3 szakképzési + 2 érettségi vizsgára felkészítő évfolyam (választható) 24
1022 Pincér német vagy angol 3 szakképzési + 2 érettségi vizsgára felkészítő évfolyam (választható) 24
1023 Cukrász német vagy angol 3 szakképzési + 2 érettségi vizsgára felkészítő évfolyam (választható) 24

Kollégiumi elhelyezés minden jelentkező részére biztosított, felvételi meghallgatás nincs.

A felvétel feltételei: Az 5-6-7. osztály év végi; 8. osztály I. félévi: magyar nyelv, irodalom, történelem, idegen nyelv, matematika, kémia, földrajz tantárgyak osztályzatainak az összege, ami maximum 120 pont lehet.

Nyílt nap ideje:

2017. november 22. (szerda) 14.00 óra

2017. november 30 (csütörtök)  14.00 óra

Előzetes regisztráció alapján, ezeken a napokon tanítási órák is látogathatók.

További információk a szakgimnáziumi ágazati szakképzésről:

Az első négy évben a közismereti oktatással párhuzamosan szakmai tantárgyakat is tanulnak az ide felvettek, a tizenkettedik év végén érettségiznek magyar nyelv és irodalom; történelem; matematika; idegen nyelv; és az ágazatra előírt szakmai tantárgyból, így a tanulók már a tizenkettedik évfolyam végén szakmai végzettséget is szereznek. A szakmai érettségi birtokában a diák dönthet úgy, hogy továbbtanul (OKJ-s szakmát szerez) itt nálunk szakgimnáziumban, vagy jelentkezhet főiskolára, egyetemre, de a munkaerő-piacot is választhatja. A helyben történő továbbtanulás számukra azért válik előnyössé, mert a kettő éves szakképzést, egy év alatt el tudják végezni, az ötödik évben kizárólag szakmai tantárgyakat tanulnak, a tanév végén pedig szakmai vizsgát tesznek vendéglátásszervező, turisztikai szervező, értékesítő illetve fitness-wellness instruktor Országos Képzési Jegyzékben rögzített szakmában.

 

További információk a szakközépiskolai szakképzésről:

Az általános iskolai végzettséggel rendelkező tanulók részére, a képzés lehetőséget ad a tanulási tevékenységek eredményes és örömteli végzésére. A szakközépiskola rövidebb képzési idővel kívánja az itt tanuló diákokat szakmai végzettség birtokában a munkaerőpiacra juttatni. A hároméves képzést követően minden tanulónak lehetősége van arra, hogy további 2 éves tanulmányokat folytatva érettségi vizsgát tehessen.

Juttatás minden diák részére:

  • diákigazolvány
  • családi pótlék, árvaellátás
  • egészségbiztosítási jogviszony
  • Igény esetén kollégiumi elhelyezés

  

További információk:

Keszthelyi VSZK

Keszthely, Mártírok útja 1.

Tel: 83/515-315

Tel: 83/515-313

e-mail: kvszk@kvszk.hu