Sportnap a Keszthelyi VSZK-ban!

Sportnap a Keszthelyi VSZK-ban! bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva
Iskolánk az idei évben csatlakozott a Magyar Diáksport Napjához, amely a 2020/2021. tanév rendjéről szóló EMMI rendeletben immár hivatalosan is témanapként jelenik meg.
A Keszthelyi VSZK kiemelt feladatának tekinti a tanulók egészséges életmódra nevelését, az egészséges önképük és mentális egészségük fejlesztését.
A sportnap keretében a következő feladatokat kellett teljesíteni az osztályoknak:
1. pálya: 2020 méter futás
Osztályonként minél több tanuló részvételével 2020 méter (2 kör+20 méter) teljesítése.
2. pálya: Ugrókötél-kihívás
Az osztályoknak 20 perc 20 másodperc alatt kellett minél több kötéláthajtást végezni, tetszőleges módon, egyénileg megválasztott ideig hajtva, majd átadva a kötelet egymásnak.
3. pálya: Célbadobás
Különböző távolságra elhelyezett, pontszámokkal ellátott karikákba kellett beletalálni labdával. Osztályonként 20 dobásból kellett minél több pontot szerezni.
4. pálya: Spinning kihívás
Az osztályoknak 20 perc 20 másodperc alatt kellett minél nagyobb távot megtenniük a kerékpárokon.
A versenyek az eső ellenére kiváló hangulatban zajlottak. A sport, a mozgás örömét megtapasztalhatta minden résztvevő.
Köszönet a kiváló programért az eseményt megszervező testnevelő oktatóknak!
Hajrá VSZK!